Від чого залежить ціна блокнотів, або як не заплатити двічі?
Ти неодмінно неодноразово помічав, наскільки великою може бути різниця у вартості, здавалось би на перший погляд, однаковісіньких товарів. Сьогодні ж мова піде про вартість записників, а точніше ціну блокнотів. Чому одні записники можна купити недорого та практично за копійки, а за інші потрібно викласти суму у кілька разів більшу? Звичайно, першим що спаде на думку, є якість використаних матеріалів для виготовлення. І це правда, але існує ще безліч нюансів, які впливають на ціну блокнотів.
Купуючи дешевий виріб, ти ризикуєш заплатити двічі, адже якість більшості недорогих виробів далеко не така, як хотілося б. Недарма ж кажуть, що скупий платить двічі. А уяви, що ти відчуватимеш, коли твій малюнок, над яким ти працював не одну годину, «попливе» у неякісному скетчбуці. Те саме може відчути й кожен студент, який записував лекції у блокнот, записи зі сторінок якого перебились на наступні сторінки. Тому щоб у майбутньому таких неприємностей не виникало, ознайомся із наступними факторами, які впливають на якість блокнота, а отже, і на його ціну.
Розмір блокнота
Сьогодні можна підібрати практично будь-який розмір виробу, який буде зручним. Це можуть бути:
- кишенькові блокноти, які часто мають розмір 170 x 125 мм;
- вироби середнього розміру, які зручно носити у сумці – близько 205 x 130 мм;
- записні книжки великого розміру – 25 та більше см у висоту.
Як правило, ціна кишенькових блокнотів є нижчою, аніж у більших аналогів.
Кількість сторінок
Вона може становити 60, 96, 120, 160, та навіть 240 сторінок, і звичайно, вартість може зростати із збільшенням кількості листів. Це є нормально та очевидно, адже відповідно збільшується кількість розхідних матеріалів на виготовлення товару.
Якість паперу
До цього параметру слід придивитись якомога прискіпливіше. Особливо на тип паперу слід звернути увагу людям, які планують придбати блокнот для творчості.
У виробах із якісного паперу чорнило жодного типу не перебиватиметься та не розмиватиметься. Папір може бути різних відтінків (білим, кремовим), мати різну щільність (60, 80, 120 г/м2 і т.д.). Також записна книжка може бути розграфленою (клітинка, лінійка, крапка та навіть 2в1, як серія DUO інтернет-магазину like U) чи мати чисті сторінки, що є важливим для представників творчих професій та тих, хто не звик до жодних рамок.
Використання якісного паперу значно впливає на вартість виробу, та на цьому параметрі краще не економити.
Тип обкладинки
Вона може бути з твердого паперу, картону, пластику, поуліретану – чим цупкіша, тим надійніше зберігатимуться твої записи, а також буде зручніше робити нотатки чи малюнки. Крім того, обкладинка може містити додаткові елементи, як, наприклад, кишенька для карток тощо.
Фірмовий блокнот
Зазвичай ціна на фірмові блокноти є вищою, та найчастіше це повною мірою виправдано: брендові вироби відрізняються надзвичайною якістю, зручністю, такі блокноти є стильні та оригінальні. Тому у цьому випадку ти, в першу чергу, платиш за якість, а не за ім’я.
Дизайн записника
Красиві дизайнерські обкладинки зазвичай яскраві та трендові. Дизайнерський записник коштує більше, та він завжди підкреслить твій хороший смак та яскраву особистість.
Тепер ти знаєш, що впливає на ціну блокнота, і вибір за тобою!