Що таке скетчбук і кому він необхідний
Ви могли неодноразово чути про скетчбуки, адже в останні роки значно зросла їх популярність серед творчих людей. Сьогодні вони знайдуться ледь не у кожного художника чи дизайнера, але навіть люди, які далекі від цих професій, все частіше купують собі саме цей тип блокноту.
Чому саме блокнот? Тому що скетчбук – це по суті той самий блокнот чи записник, який призначений для малюнків, ескізів та зарисовок, але, як правило, не містить жодних розміток. Також його можна назвати «блокнотом для малювання», який завжди під рукою, коли приходять творчі ідеї.
Для професіоналів такий блокнот є не лише кишеньковою необхідністю для нотування своїх ідей, а й свого роду портфоліо, яке можна завжди мати при собі та демонструвати будь-кому за необхідності. Блокнот для зарисовок має зручну форму, тому його зручно брати із собою і за будь-якої потреби створювати шедеври.
Та записник буде корисним не лише для художників та дизайнерів. Для спеціалістів будь-якої творчої професії, як от рекламісти, архітектори, фотографи, він теж неабияк знадобиться. Блокнот для зарисовок дозволить навести лад та систематизувати свої ідеї та плани усім митцям.
Про користь для представників творчих процесів усе зрозуміло, а от чи потрібен скетчбук людям, у яких менш креативна діяльність? Відповідь – так, якщо Вас часто відвідують творчі ідеї чи прагнення вдосконалювати свої навики малювання. Окрім того, відомо, що малювання заспокоює та знімає стрес, тому варто купити скетчбук навіть із цією метою.
Щодо зняття стресу, то допоможе із ним справитись також дудлинг – техніка ірраціонального малювання, де малюнок повністю складається із різноманітних завитків, які згодом ще й розфарбовують. Звісно, можна опановувати цю цікаву техніку та розвивати свої навички, а можна і знайти скетчбуки, у яких уже нанесено малюнки, а Вам залишиться їх лише розфарбувати. Останні часто називають скетчбуком-антистресом.
Крім вищезазначених переваг для творчості, блокноти без розмітки неодмінно сподобаються тим людям, які не звикли до рамок та обмежень – у них можна записувати думки, не відволікаючись на розмічені дати чи будь-які надписи.
Як обрати скетчбук
Як і у виборі звичайних записних книжок, при виборі блокноту для начерків слід керуватись наступним:
- Тип паперу. Він може різнитись за щільністю, кольором, текстурою чи яскравістю. При виборі конкретного типу паперу слід враховувати матеріали, якими Ви наноситимете рисунки – на правильно підібраному типі паперу малюнки не «попливуть» та не відіб’ються на решті сторінок.
- Розмір може бути геть маленьким і зручно розміщуватись у кишені та досить великим і дозволяти робити чималі зарисовки.
- Формат може мати книжкову чи альбомну орієнтацію – оберіть зручніший для себе варіант.
- Обкладинка та кріплення. Обкладинка може бути твердою чи м’якою (а також бути виконаною за різноманітними дизайнами), та бажаною є наявність жорсткого картону (планшету) на задній стороні для зручності малювання.
Зовнішній вигляд записників досить різноманітний, тому оберіть той варіант, який найбільше підійде Вашій творчій особистості – красивий особистий помічник буде завжди під рукою.