Bullet journal (Буллет-джорнал) для початківців (частина 2 із 2)
Коли автор BuJo Райдер Керролл тільки придумав цей метод, він навіть не уявляв, до якої манії продуктивності це призведе. В частині 1 ми розказали про шалену популярність Буллет-джорналінгу по всьому світу.
Але на початку ведення Буллет-джорналу може здаватись аж занадто складним. Особливо, якщо листати фото BuJo з тисячами лайків в Інстаграм – щоб створити таку красу, треба мати особливі таланти.
Якщо ти думаєш, що в тебе недостатньо скілів, часу чи терплячості для класного BuJo, Керролл переконує: “Забудь, що ти бачив/бачила онлайн. Має значення не вигляд “щоденника”, а відчуття від нього. А найголовніше – як він працює на тебе”.
Іншими словами, не переживай, якщо ти пишеш як курка лапою. Тобі не треба вивчати каліграфію чи скуплятись в магазині рукоділля. І не страшно, якщо весь твій BuJo в перекресленнях і виправленнях. Це, навпаки, означає, що ти правильно його використовуєш: як єдиний щоденник для керування теперішнім і планування майбутнього.
Журнал Буллет для початківців: 8 перших кроків
Крок #1: налаштуйся на пошук
Твій перший записник буде навчальним. Як всі методи продуктивності, цей теж вимагає часу, щоб знайти структуру BuJo, зручну саме для тебе. Не варто старатись все зразу продумати наперед і розграфити шкіряний хендмейд записник до самого кінця. З того нічого не вийде. Забудь про перфекціонізм. Пробуй різні схеми, зроби справжній творчий безлад на папері.
Крок #2: купи записник та інвентар для письма
Заведи недорогий записник – такий, щоб і подобався, але і щоб не було шкода викинути, якщо з першого разу не вийде те, що треба. Оптимально – без розграфлених тем, рубрик і т. д., щоб самостійно вирішити, що тобі треба. А для письма більшість вибирає звичайну ручку і 1-2 кольорових маркерів для виділення чогось особливого, або ручки 2-3 кольорів. Можна почати і з олівця, щоб стирати і переписувати знов і знов (для невиправних перфекціоністів).
Крок 3#: почни з “Індекс” сторінок
Індекс – це оригінальний заголовок автора для перших кількох сторінок, такий собі зміст BuJo, де можна знайти назви всіх твоїх розділів, списків, тем, колекцій і номери їх сторінок. Пропонуєм назвати ці сторінки “Скелет” нотатника.
Крок #4: створи “Справи”
Це розділ BuJo, в якому ти занотовуєш завдання і проекти, над якими працюєш. Це також сховище з майбутніми цілями.
В загальному, існує 3 види Справ:
- справи на майбутнє: допомагають пам’ятати про те, чим ти наразі не займаєшся, але хочеш займатись колись/пізніше/можливо/якось потім
- справи на місяць: календар планів і списки справ на наступні 30 днів
- справи на день: завдання, цілі, зустрічі, нагадування.
Найкраще – записувати все у стислій формі, зі скороченнями, але щоб все таки можна було то все потім розшифрувати.
Крок #5: вибери позначки
Багато людей використовує:
•
для списківо
для подій—
для нотаток⭐
для важливого і т. д.
Роби як всі або придумай унікальні позначення, всім всеодно, головне, щоб тобі подобалось.
Крок #6: збери колекції
Колекції – це всяке різне, про що ти хочеш не забути, розподілене по категоріях. Наприклад:
- книги, які ти хочеш прочитати
- фільми, які хочеш подивитись
- речі, за які треба бути вдячним
- теми для блогу
- ідеї для чого завгодно та купа іншого.
Колекції зазвичай пишуть в кінці записника, бо вони не дуже швидко змінюються.
Крок #7: знайди час
Вибери час для ведення свого Буллет-Джорналу. Бо ж ніякий метод продуктивності не буде працювати, якщо не прикласти зусилля. Викреслюй справи на день і на місяць, якщо вони виконані. Напиши номери внизу сторінок. Оновлюй регулярно “Скелет”. Деякі ентузіасти в кінці кожного місяця переглядають BuJo, виписують найбільші досягнення, висловлюють подяки і в такий спосіб надихають самі себе на майбутні вершини.
Крок #8: вдосконалюйся поступово
З часом ведення BuJo стає все легшою і приємнішою справою, а його структура – все більш зручною. І взагалі, покращення щоденника може бути нескінченним, зі щоденною креативністю. А може твій BuJo стане одного дня ідеальним, і більше не буде змінювати свої параметри, новим буде тільки наповнення. У всякому разі знайти натхнення та підглянути ідеї можна за хештегом #BuJo в Instagram.
Чому це працює? Психологія Буллет-джорналу.
Науковці пояснюють, що ведення щоденника такого типу звільняє місце в нашому психологічному і розумовому просторі ➡ це допомагає жити більш розслаблено, з меншими напруженням і тривогою ➡ ти стаєш більш присутнім в моменті ➡ стаєш набагато уважнішим ➡ краще концентруєшся на роботі, стосунках і всьому, чим займаєшся ➡ твої результати у всіх сферах покращуються ➡ покращується твої самооцінка, мотивація, здоров’я
І пам’ятай, що з BuJo не треба бути ідеальним чи працювати бездумно, тільки би бути зайнятим. Bullet journal і вся спільнота навколо нього націлена на пошук балансу і продуктивність з фокусом на твої власні цінності та пріоритети.
Захотілось вести свій #BuJo? Зроби крок #1 замов не розграфлений або в крапку записник like U у твердій чи м’якій палітурці
Автор: Melody Wilding
Адаптований переклад: Настя Кметь
Оригінал статті: https://medium.com/@melodywilding/bullet-journaling-for-beginners-and-impatient-unartistic-people-like-me-6efd7ee97f0e
Усі права на статтю належать: medium.com