6 порад, як взяти під контроль свої фінанси
Власні гроші – це те, що ти справді можеш контролювати. Знання фінансової грамотності допоможуть тобі досягти бажаного рівня життя чи отримати стартову допомогу для реалізації власної великої цілі.
Ми вже розповідали тобі основи бюджетування – знання, скільки грошей в тебе є, на що вони йдуть і планування, як їх раціонально розподіляти. Базові поради для складання бюджету ти можеш прочитати тут – Базові поради для складання бюджету.
В цій статті ми продовжуємо тему фінансової грамотності. Розкажемо тобі декілька простих правил, як тримати під контролем свій гаманець та гроші в ньому.
Ліквідуй борги
Якщо ти хочеш відчути реальну свободу і суттєво поліпшити свою фінансову ситуацію то позбудься всіх заборгованостей. Не має значення, які розміри твоїх боргів і наскільки, по–твоєму, легко з ними справитися. Якнайшвидша ліквідація боргів має бути в топі твоїх пріоритетів.
Якщо в тебе багато різних боргів, треба скласти список кредитів, починаючи від тих, які взяті під найбільший відсоток і закінчуючи найменшим. В такому порядку їх і виплачуй. Головне в цей період ні за що не брати нових кредитів.
Читай книжки про фінанси
Якщо тобі потрібна додаткова допомога з управлінням фінансами, якщо ти не знаєш з чого почати, спробуй прочитати кілька розумних книжок на цю тему, написаних експертами. Там ти знайдеш і перелік помилок, яких маєш уникнути, і успішний досвід успішних людей, і практичні поради, і натхнення.
Перестань користуватись кредитками
Якщо ти кілька днів до зарплати живеш за кредитні гроші, і якщо інколи кілька днів перетворюються в тиждень або два – це треба змінити. Користуючись кредитною карткою ти, по суті, витрачаєш гроші, яких в тебе нема. Ти занадто сильно покладаєшся на кредит. І в перспективі це може перетворитись в серйозний борг, або буде заважати ставити цікаві фінансові цілі і вводити тебе в стрес. Прийми вольове рішення: не користуватись кредитками і твій фінансовий стан автоматично покращиться.
Знайди додаткові джерела доходів
Якщо ти розумно поводишся з фінансами, не витрачаєш імпульсивно гроші на зайві речі, але все одно не можеш забезпечити собі бажані якість і спосіб життя, то справа, скоріше за все, в недостатньому прибутку. Якщо так, то аж ніяк не треба миритися з ситуацією, а варто пошукати вихід. Якщо змінити роботу на більш оплачувану – не варіант, тоді варто знайти підробіток на стороні. Він може бути як активним, так і пасивним. Можна спробувати монетизувати хобі, фрілансити, інвестувати, здавати якусь частину нерухомості. Роздивись всі можливі варіанти і вибери найближчий тобі.
Покращуй свої професійні скіли
Якщо твоя робота – це те, що ти вмієш і любиш робити, то постійний професійний ріст і підвищення кваліфікації – це твій фінансовий успіх. Пам’ятай про конкурентів і рухайся вперед, поки вони відпочивають. Так ти зможеш претендувати на краще оплачувані посади. Так ти будеш відчувати себе впевнено і незалежно. Хоч тобі і доведеться витрачати гроші на професійний апгрейд, але результати того точно варті.
Економ
Для цього інколи потрібна залізна сила волі, інколи – винахідливість, і завжди – дисципліна. А головне: мотивація, мета, ідея. Якщо ти знаєш, для чого заощаджуєш гроші, то обов’язково зможеш. Ми в тебе віримо. Практично є багато способів і ти сам їх знаєш. Просто виріши, які методи економії найбільш пасують твоєму способу життя і рухайся до мети.
Не здавайся на шляху до своєї мети і пам’ятай: між цілями й діями – один записник!
Автор: MIRIAM CALDWELL
Адаптований переклад: Настя Кметь
Оригінал статті: https://www.thebalance.com/get–control–of–finances–2386026
Усі права на статтю належать: The Balance (part of the Dotdash publishing family)