5 питань, які допоможуть тобі вибрати Свою Справу
Занадто широкий вибір – інколи гірше, ніж занадто малий. Особливо це стосується вибору кар’єри. Забагато можливостей може просто паралізувати. Можна легко загубитись у купі пропозицій і спокусах 21 століття, бо зараз є реальна можливість шукати себе у різних професіях (а потім і врізних галузях конкретної професії), вчитись в різних компаніях і гуру, набувати досвіду онлайн і оффлайн, кидати справу і починати нову.
Щоб зробити правильний вибір (бажано з першого разу), треба зрозуміти, хто ти і з різних сторін глянути на свої бажання, можливості і особливості. І ми знаєм як тобі допомогти з цим.
Тримай 5 принципово важливих питань, на які ти маєш знайти відповідь, щоб знайти себе в тому житті.
1. Ти затійник чи втілювач?
Зараз пояснимо. Затійники – це класичні творчі особистості та підприємці. Вони оптимістичні, мислять абстрактно, діють швидко, хапаються за нові можливості та започатковують тенденції. Недоліком часто буває те, що вони імпульсивні, а їх помилки дуже масштабні. Ідеї таких інноваторів часто можна реалізувати тільки з допомогою втілювачів – людей, які вміють здійснити кимось задумане,стараються зберегти те, що вже досягнуто і мінімізувати ризики. Ці чуваки надійні та скурпульозні, думають раціонально, люблять планувати та аналізувати. У всіх є якісь якості від обох типів. Але кожен більше орієнтований на щось одне. І бажано дізнатись, на що саме, щоб не прогадати з вибором місця під сонцем. Наприклад, починати свій старт-ап легше і приємніше затійникам. А якщо ти відносишся до другого типу, тобі може сподобатись займатись детальним розвитком проектів у якійсь великій корпорації ( головне, щоб самі проекти були тобі до душі).
2. Яке найкраще оточення для твого типу особистості?
Не зайвим буде визначитись, інтроверт чи екстраверт ти все-таки. Бо ці два типи мають протилежні потреби в оточенні.
Інтроверту, наприклад, скоріше за все сподобається щось самостійно вивчати/розробляти/писати (в тихому, спокійному місці). Тоді як екстраверту буде комфортніше там, де багато шуму, гаму і руху (працювати в команді, публічно виступати чи часто контактувати з клієнтами). Але пам’ятай, що можна з шаленим задоволенням працювати і в атмосфері протилежного типу, якщо тебе по-справжньому пре твоя робота. І будь готовий до того, що в процесі роботи може виявитись, що ти не той, ким себе вважав.
3. Про який стиль життя ти мрієш?
У більшості професій перші кілька років доводиться працювати більше, важче, нудніше і за менші гроші. Але пізніше все змінюється. Тому варто зразу дивитись на вже успішних і досвідчених профі у певній справі, щоб бачити, чи влаштує тебе подібний стиль життя. Треба звернути увага на те, скільки вільного часу буде в тебе в розпорядженні, на яку зарплатню можна розраховувати, чи будуть залишатись сили на сім’ю і всяке таке різне. Все залежить від твоїх пріоритетів: для когось ідеально – приносити глобальну користь людству навіть за невеликі гроші, чиясь пристрасть – побачити весь світ і йому потрібні на це море часу і грошей. Перш ніж вибрати професію остаточно, деталізуй для себе всі свої примхи і амбіції! Хоча не факт, що вони завжди будуть актуальні.
4. Де ти хочеш жити?
Ти маєш пам’ятати, що частина професій локалізується в конкретних місцях. Тому задумайся, чи не все одно тобі, де жити. Бо якщо ти хочеш засвітитись на телекранах, то тобі до Києва, якщо у великому кінематографі – то до Голівуду. Веселим фермером не станеш в мегаполісі, а в малому селі мало роботи для юриста. Можливо доведеться дуже далеко відлетіти від гнізда і шукати нових друзів. Може треба буде вивчати нову мову, або змінити вид транспорту. А може ти зможеш підлаштувати правила гри під себе і не покидати межі свого району.
5. Що ти робиш добре і що ти любиш?
Сьогодні всі і зі всіх сторін тобі кажуть “слухай серце, йди за мрією, знайди свою пристрасть”. Але не все так легко і просто. Часто мрії або взагалі нема, або вона настільки далеко і високо від тебе, що ти і не надієшся її реалізувати. В першому випадку забий на мрії і пристрасті, сядь і подумай: що тобі найменше лінь робити і що в тебе найкраще виходить. Якщо таких штук декілька, приділи кожній трохи часу і вибери найвигіднішу зі всіх сторін справу (по ходу може і пристрасть з’явитись, і мрія, і нові можливості). А в другому випадку треба поділити мрію на невеликі цілі, які реально досягти. Кожну ціль можна розділити на кроки. А крокувати можна починати вже сьогодні.
Мусиш врахувати багато нюансів, щоб збудувати собі життя своєї мрії. І процес цей може зайняти не тиждень і не місяць часу. Плюс ти витратиш купу сил і нервів. Але такий довгий і детальний пошук Своєї Справи того вартий.
Автор: Adria Saracino
Адаптований переклад: Настя Кметь
Оригінал статті: https://www.brazen.com/blog/archive/career-growth/5-questions-that-will-help-you-choose-the-right-career/
Усі права на статтю належать: Brazen Technologies, Inc.