16 порад, як зберегти мотивацію на шляху до мети
Навіть найбільш вмотивовані люди – ти, Ілон Маск, Білл Гейтс, – часом почуваються невмотивованими. Якщо чесно, то в нас такі темні дні бувають, що і думати про якісь корисні справи стає занадто важко.
Але це не безнадійно: маленькими кроками легко таки встати на шлях позитивних змін.
Так, справді, деколи це здається нереальним. Не хочеться робити абсолютно нічого. Али ти не один. Нас таких більшість (всі). Але не всі вміють збирати себе до купи. Хочеш навчитись? Читай до кінця.
#1 Одна ціль
Дуже часто настає ступор і небажання діяти, коли ми беремо на себе забагато справ. Ми хочемо отримати все і одразу, і так себе перевантажуєм і втрачаєм натхнення. Круто – хотіти більшого, але для більшого потрібно більше часу. Ти швидко розгубиш фокус та енергію (а це найважливіші елементи для досягнення успіху), якщо будеш цілитись у дві чи більше сторони одночасно. Ти маєш вибрати одну мету і повністю сконцентруватись на ній.
#2 Знайди натхнення
Натхнення люди найкраще вміють черпати від інших людей, які або вже досягнули успіху в чомусь, або є на шляху до нього. Тому так корисно читати історії успіхів і перемог інших, цікаві блоги, статті. Ніщо так не надихає, як справжня історія реальної людини.
#3 Будь в захваті
Так-так, якщо ти хочеш вийти із застою і почати діяти, то маєш бути в захваті від своєї цілі. Але як радіти, якщо тобі бракує мотивації? Ну, можна почати з натхнення від інших (див. вище), але ти маєш використати це натхнення для роботи. Думай, читай і говори про свою ціль, візуалізуй: як буде круто, коли ти досягнеш бажаного. Це все допоможе тобі запалитись, а ти скеруй цей запал на справу!
#4 Відклади на “потім”
Це буде звучати важко, і багато людей пропустить цю пораду. Але вона дууже круто працює. Так от, якщо тобі вже вистачає натхнення і ти знаєш свою ціль, не починай працювати над нею відразу. Навіть якщо вже не терпиться і хочеться почати негайно. Це буде помилкою. Признач дату: через тиждень чи два, або навіть місяць. Познач цей особливий день в календарі/планері/записнику likeu, назви його “стартовим” днем, “початком” чи якось креативно. Тим часом готуйся до цього дня, як до свята, склади мінімальний чи детальний план дій і виконуй якісь із наступних порад. Коли ти відкладаєш щось важливе на конкретне “потім”, в тобі акумулюються енергія та ідеї для реалізації задуманого.
#5 Розвішуй свою ціль всюди
Роздрукуй свою ціль великими буквами в кількох словах, як мантру. Наприклад, “зарядка 15 хв. щодня”. І розвіш на стіну і холодильник, на роботі і вдома, зроби заставкою на компі. Таке велике нагадування допоможе тримати фокус на твоїй меті. Допомагають також картинки з візуалізацією того, над чим ти працюєш, а ще – великі колажі. Але найкраще почати з кількох слів.
#6 Розкажи про свою ціль
Нікому не подобається виглядати слабаком перед іншими. Ми здатні зробити набагато більше, якщо ми з кимось поділились планами. Це настільки дієвий метод, що відомі люди навіть розказують про свої цілі багатотисячній аудиторії в соцмережах. І ти теж можеш це зробити в Instagram чи Twitter. Але не обов’язково. Достатньо навіть розказати рідним, друзям, співробітникам. І не тільки на початку твого шляху, варто ділитись і в процесі досягнення мети (раз в тиждень плюс мінус, щоб не втомити нікого)).
#7 Думай про ціль щодня
Це збільшить ймовірність того, шо твоя мета стане реальністю. Пункт 5. в цьому дуже допомагає. Також можна створити щоденні нагадування в телефоні. А якщо ти коооожен день будеш робити хоча б щось маленьке для досягнення мети, навіть 5 хвилин в день, то успіх тобі гарантований.
#8 Знайди підтримку
Важко досягти чогось самому. Тому знайди людей в реальному житті чи онлайн (найкраще: і там, і там), які готові вислухати, щось порадити, підтримати в складні моменти і головне – щиро порадіти, коли справи йдуть вгору.
#9 Пам’ятай про “припливи і відпливи”
Мотивація – штука непостійна, вона далеко не завжди до твоїх послуг. Вона з’являється і зникає, знов і знов. Але коли її нема, важливо не падати духом і пам’ятати, що вона прийде. Вона завжди вертається. Тому поки її нема, можна трошки відпочити, читати про свою ціль (див. нижче), попросити допомоги (див. нижче) і виконувати інші пункти з нашого списку.
#10 Тримайся
Що б ти не робив – не здавайся. Навіть якщо в тебе нема ніякої мотивації сьогодні, чи цілий тиждень, не здавайся. Ще раз: мотивація завжди вертається. Уяви, що твоя ціль – далека подорож, а такі невдалі дні – перешкоди на дорозі. Ти ж не будеш через них вертатись, якщо ті перешкоди можна просто об’їхати.
#11 Починай з малого
З реально малого. Якщо в тебе проблеми з тим, щоб почати справу, це, скоріше за все, через те, що ти уявляєш щось задуже грандіозне. Наприклад, якщо ти збираєшся нарешті піти в зал, але ніяк не наважуєшся, напевне ти думаєш про 4 рази на тиждень по півтори години. Ото розгон. Якщо ти більше року займався нуль разів в тиждень по нуль хвилин, треба почати з 2 хвилин день. Так, звучить смішно. Але то дієво. Цілих 2 тижні по 2 хвилини в один і той же час. Це якихось кілька присідань, пару віджимань, скакалка чи щось подібне. Дві хвилини, навіть якщо хочеться більше. Потім тиждень по 5 хвилин щодня і т. д. Звичку, яка формувалась так повільно, потім буде нереально втратити.
#12 Помічай малі успіхи
Якщо ти минулого тижня прокидався о 07:00, а весь цей тиждень – о 06:50, то це – успіх, це – досягнення. І ти маєш право почувати себе успішною людиною. І так кожного тижня, успіх за успіхом. За кілька місяців ті маленькі досягнення перетворяться на великий прогрес. Тому на кожному етапі з кожним малим кроком вперед ти маєш пишатись собою. Це допоможе тобі піти дійсно далеко.
#13 Читай про свою ціль кожен день
Так ти точно не загубиш фокус і не захочеш здаватись. Особливо коли в тебе “відпливи” мотивації і сили щось робити нема. Книга чи блог про мету, до якої ти йдеш мають бути під рукою в такі тяжкі моменти.
#14 Проси про допомогу
Коли бракує мотивації. Коли маєш проблеми. Коли страшно. Для цього тобі потрібні люди з пункту #8. Просто розкажи їм про свої справи, про свої трабли. Попроси поради, допомоги, щоб вибратись з робочого чи творчого застою. І все буде добре.
#15 Думай про переваги, а не про труднощі
Є така типова проблема – думати, як же ж важко щось робити. Бігати кожного дня звучить дуже тяжко. Навіть думки про біг втомлюють. Але замість того, щоб думати, наскільки це важко, подумай, скільки всього воно тобі дасть. Фокус на перевагах якогось діла додасть тобі енергії і мотивації. Перевірено.
#16 Знищуй негативні думки і замінюй їх позитивними
Щоб навчитись це робити, спочатку треба кілька днів просто відслідковувати негативні думки. А далі – знищувати кожну. Ну знаєш, ті беззмістовні розмови з самим собою: “нічого з того не вийде”, “нема сенсу”, “якось обійдусь” і всяке таке інше. Щоб ти знав, саме такі думки відганяють твою мотивацію, і потім довго доводиться чекати її повернення. З часом, якщо постійно будеш відганяти ті негативні слова, вони перестануть взагалі з’являтись в голові. І ти будеш ще ближче до успіху.
Хочеш відзначити точку незворотних змін у записнику?
Для цього ідеально підходить like U, новий записник – нове життя!
Автор: Leo Babauta
Адаптований переклад: Настя Кметь
Оригінал статті: https://zenhabits.net/get-off-your-butt-16-ways-to-get-motivated-when-youre-in-a-slump/
Усі права на статтю належать: zen habitis