10 способів стати більш рішучим
Стів Джобс, який щодня носив той самий одяг щоб зберегти розумову енергію, славився тим, що вмів приймати якісні рішення.
Наступні 10 підприємців дійшли до вершини в своїй справі переважно завдяки тому, що приймали кращі рішення швидше ніж інші. Їхні поради допоможуть тобі швидко приймати рішення і притримуватись їх.
1. Інколи, досить добре — це ідеально
Коли ти шукаєш ідеал, то забуваєш про фактор часу. Якщо ти випускаєш новий продукт, виготовляєш щось, думаєш про написання статті або книги, займаєшся рекламою чогось…
І досягаєш 6,7 або 8 балів з 10 — мусиш запускати проект. Бо всі підприємці, які є твоїми конкурентами, мають такі самі обмеження в часі. Якщо вони будуть повільнішими, ти виграєш (Тай Лопез, інвестор та консультант багатьох мультимільйонний організацій, який збудував онлайн імперію вартістю з 8 нулями $).
2. Уникай статусу-кво
Не робити вибір — це теж вибір. Коли я застрягаю в чомусь, то питаю себе: я буду зберігати статус-кво, чи буду рухатись вперед.
Кожне рішення має свою ціну. Зазвичай мене стримують або страх, або недостатня кількість інформації. Знайди дані, які тобі потрібні і ніколи не бійся робити ставки на самого себе ( Ґрант Кардон, експерт з продаж, який збудував імперію нерухомості вартістю 500 млн. долларів, автор бестселлера (за версією Нью Йорк Таймс) “Будь одержимим або будь звичайним”).
3. Сформуй довгострокове бачення
Витрати стільки часу, скільки буде треба, щоб створити для себе бачення на багато років вперед. Тому що з ясним баченням робити щоденні маленькі рішення стає набагато легше. Ти побачиш, що кожне найдрібніше рішення або рухає тебе в правильному напрямку, або стає важливим уроком на шляху до реалізації твого бачення ( Мелані Перкінс, генеральний директор Canvas).
4. Не поспішай (серйозно)
Я навчився не дозволяти нікому мене підганяти, коли я приймаю важливі рішення. Я не маю на увазі, що ти можеш прокрастинувати до нескінченності, але я помітив, що тиск бізнес-світу часто змушує нас приймати рішення швидше, ніж нам хотілося б. Я побачив реальну підтримку і розуміння від колег і суперників в тих випадках, коли твердо заявляв: “Мою відповідь ви отримаєте, коли я буду повністю готовий і крапка” (Роберто Орсі, голлівудський продюсер і сценарист (“Стартрек”, “Ілюзія обману”, “Трансформери”, “Ксена: принцеса-воїн” і багато інших).
5. Проясни для себе: чому, як і що
Набагато легше приймати рішення, коли тобі абсолютно ясно, чого ти хочеш досягти, нащо тобі це і як ти плануєш цього досягти.
Твоя місія (чому), цінності і стратегія (як), ну і параметри (що) стануть інструкціями і фільтрами при прийнятті тобою рішень.
З такою основою багато питань самі знаходять на себе відповідь, що економить море часу, яке б інакше було витрачено на нескінченні дебати і сперечання з самими собою. Після побудови такої бази я почала приймати рішення в рази швидше (Даная Рінгельман, засновниця Indiegogo).
6. Знайди коріння своїх сумнівів
Спитай себе, чи ти вагаєшся через страх (бо не готовий до чогось чи не здатен на щось) чи тривогу (відчуття, що не готовий або не здатний).
Якщо це страх, то дій в режимі “один посильний невеликий крок за раз”. Це дасть тобі прогрес, на якому можна вчитись і з часом дозволить акумулювати реальну впевненість в собі.
А якщо тривога, то створюй собі такі умови, в яких ти мусиш діяти, не маючи часу себе накручувати. Пообіцяй щось публічно. Візьмись за проект, який тебе найбільше лякає.
Так я і започаткував MavenWire, коли вручив своєму босу заяву про звільнення і створив собі ситуацію, в якій мав залучити всі свої таланти щоб досягти успіху. Я знав, що зможу і мав перескочити через свої страхи (Кріс Плау, серійний підприємець і консультант з підприємництва).
7. Перестань переслідувати ідеал
Бути рішучим означає приймати рішення, слідкувати за фідбеком і вчитись. І це все треба робити швидко. На жаль, аналітичний параліч стає проблемою багатьох бізнесменів, а ідея ідеалу не дає шансу ідеям “достатньо хорошим, щоб спробувати”.
Не існує ідеальних планів та ідеальних рішень. Просто завжди старайся робити розумний вибір (Крейг Лек, генеральний директор ENERGI і засновник Performance-Based Health Plans).
8. Приймай великі рішення за 5-10 хвилин
Я завжди покладався на інтуїцію, приймаючи бізнес-рішення і швидко хапався за можливості, які мені випадали. Може це і виглядає ніби я стрибав з літака і в польоті конструював свій парашут, але насправді все набагато глибше.
Мій минулий досвід та інтуїція разом дозволяють мені оцінити ризик і вирішити: варто діяти/спробувати чи ні. Я ніколи не проводжу ніч з ідеєю. Я даю собі проміжок часу від 5 до 10 хвилин на опрацювання інформації.
Далі я аналізую, яким може бути найкращий результат, враховуючи і найгірший можливий сценарій. Потім питаю себе, чи зможу жити з будь-який з цих наслідків. Якщо так, то я зразу дію, а якщо ні — то виходжу з гри (Джон Браддок, засновник і гендиректор My Lіfe & Wishes).
9. Розділи рішення на менші частинки
У всіх моїх бізнесах ми рухаємось швидко, а приймаємо рішення ще швидше. Але ми приймаємо прораховані рішення. Ми ділимо їх на кілька маленьких рішень, щоб могти їх протестувати, зацінити і змінити, якщо буде потреба. Такий підхід знижує наші ризики і дає можливість по ходу справи коректувати деталі (Ґері Нілон,президент Nealon Solutions i The Rox Group).
10. Ліквідуй дрібні рішення зі свого життя
Усунь малі рішення, щоб сфокусуватись на великих. Не розтрачай свою цінну розумову енергію на все підряд. Стів Джобс і Марк Цукенберг носили той самий одяг кожного дня з цією ж метою.
Довго вибираєш меблі для квартири? Найми дизайнера. Хочеш правильно харчуватись, але не знаєш як? Замовляй доставку здорової їжі в офіс або додому. А сам займайся своєю справою (Філ Суслоу, власник Oznium — компанії світлодіодного освітлення).
Автор: The Oracles
Адаптований переклад: Настя Кметь
Оригінал статті: https://www.success.com/11-genius-tips-to-be-more-decisive/
Усі права на статтю належать: ©2017 by The Oracles